Nieestetyczne kable w salonie – radzimy, jak poradzić sobie z tym problemem!

Kategoria: Blog

Salon uważany jest za jedno z najbardziej reprezentacyjnych domowych pomieszczeń. Tym bardziej nie powinien dziwić fakt, że coraz większa liczba ludzi, szuka sposobów na ukrycie nieestetycznych kabli, które nierzadko szpecą jego wnętrze. Podpowiadamy co zrobić, aby nasz salon był wolny od plątaniny kabli. Zapraszamy do lektury.

Maskownice i łączniki

Jeżeli nie mamy możliwości ukrycia wszystkich kabli, które znajdują się w naszym salonie bo np. poza kącikiem telewizyjnym posiadamy w nim również biuro, to dobrym pomysłem jest inwestycja w jeden „zbiorczy” przewód. Dzięki niemu połączymy wszystkie kable, zarówno te wychodzące od komputera, telewizora, jak i pozostałych urządzeń. Wykonanie zbiorczego kabla polega na związaniu wszystkich kabli (np. opaską rzepową) w jeden, tak aby tworzyły jedną kompozycję. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez problemu pozbędziemy się problemu poplątanych przewodów.

Listy i kable PCV

Popularnie wykorzystywana metoda, dzięki której można w stosunkowo prosty sposób ukryć uciążliwe dla oka okablowanie. Zarówno kanały, jak i listwy PCV produkowane są z w wielu różnych barwach i odcieniach, co znacząco ułatwia klientom wybór idealnego modelu. Warto również zaznaczyć, że istnieje możliwość przymocowania kanału do ściany i pomalowania go na taki sam kolor. Listwy podłogowe są zaś montowane wtedy, kiedy w pobliżu nie znajduje się żadne źródło energii, a my nie mamy fizycznej możliwości, aby zainstalować kolejne gniazdko.

Kable w ścianie

To rozwiązanie zaplanować należy już w momencie remontu mieszkania. Poprowadzenie tunelu w płycie gipsowej jest doskonałym sposobem na ukrycie wszystkich kabli. Warto zaznaczyć, że za tunel posłużyć może najzwyklejsza peszel, tj karbowana rura osłonowa. Należy jednak pamiętać o dokładnym dobraniu średnicy, tak aby wszystkie kable przechodziły swobodnie przez jej wnętrze.