Najazdy kablowe niezbędne na działce

Kategoria: Blog

Najazdy kablowe na działce

Chociaż najazdy kablowe kojarzą się głównie z imprezami masowymi lub biurami, są chętnie kupowane przez… działkowiczów. Dzięki nim mogą oni spokojnie wykonywać prace przy domu i w ogrodzie, a do tego nie muszą martwić się o bezpieczeństwo krzątającej się po posesji rodziny. Dlaczego najazdy kablowe są tak bardzo przydatne na działce? Powodów jest co najmniej kilka.

Bezpieczeństwo

Jednym z głównych powodów, dla którego działkowicze kupują najazdy kablowe, jest bezpieczeństwo podczas przeprowadzania prac w ogrodzie i relaksu w nim. Gdy buduje się dom mieszkalny stosuje się w nim wiele nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym nie trzeba martwić się wszędobylskie, luźno rzucone kable od przedłużaczy czy rozgałęziaczy. Domki działkowe, zwłaszcza te starsze, były stawiane nieco prowizorycznie, a do tego w czasach, gdy nie używało się aż tylu gniazdek. Dlatego aby korzystać z uroków działki jej właściciele nie raz muszą przeciągać kable przez pół jej długości. Bywa, że chcą podłączyć przenośne radio przy grillu, wiertarkę, by naprawić taras, czy wpiąć kilka przedłużaczy, by kosiarka miała większy zasięg. Gdy gospodarz domu skupia się na danym zadaniu, po działce nie raz biegają dzieci lub kręcą się w tę i we w tę dorośli. Najazdy kablowe sprawdzają się wtedy idealnie, by nikt nie zaplątał się w kabel i nie przewrócił.

Przejazdy

Zdarza się również, że kable na działce muszą być przeciągnięte w miejscu, gdzie parkujemy auto. Jest to problem zwłaszcza na małych działkach. W tym wypadku najazdy kablowe ochronią delikatne przewody przed kołami samochodu. Ciężki pojazd nie zgniecie ich ani nie zerwie. Kierowca wjeżdżający samochodem na działkę może to robić sprawnie i szybko, nie musi wyglądać co chwilę przez okno lub uchylać drzwi by sprawdzić, czy oponą nie najechał na których z przewodów. Nowoczesne najazdy kablowe są bardzo wytrzymałe. Najlepsze z nich są w stanie wytrzymać nie tylko ciężar samochodu osobowego, ale i ogromnej ciężarówki. Najazd może przydać się również podczas remontu działki, gdy poruszamy się po niej z ciężkimi taczkami.