Sposoby na kable

Ile razy każdemu z nas zdarzyło się zastanawiać do czego podłączone jest te milion kabli przy listwie. Sprawdź rozwiązania, którego pomogą rozplątać ten problem, a przy okazji zwiększą bezpieczeństwo i zapewnią lepszą estetykę.

Kategoria: Blog

Pomysłowa instalacja

O porządek w naszych przewodach elektrycznych powinniśmy zadbać już na etapie wykonywania instalacji lub też w trakcie konserwacji czy naprawy. Jednym z ciekawych rozwiązań jest użycie rurek termokurczliwych. Produkty te stosuje się do izolacji przewodów elektrycznych, a także do ich wzmacniania w miejscach uszkodzeń. Dzięki temu, że rurki produkowane są w różnych kolorach, możemy za ich pomocą oznaczać przewody, co znacznie przyczyni się do utrzymania należytego porządku. Innym, bardzo popularnym rozwiązaniem, są oploty do kabli, które oprócz funkcji porządkującej, zabezpieczają kable przed uszkodzeniami.

Codzienny użytek

Wielu urządzeń elektrycznych używamy codziennie, odłączanie ich się nie opłaca i często dochodzą nowe. Siłą rzeczy doprowadza to w końcu do małego zamieszania w kablach, które – jak na złość – zazwyczaj są w tym samym kolorze. Dlatego warto zaopatrzyć się w opaski rzepowe, które są bardzo praktyczne, wygodne w użyciu i doskonale nadają się do porządkowania kabli. Dostępne są w różnych kolorach, a niektóre modele mają specjalne pola opisowe, aby można było precyzyjnie oznaczyć dany kabel. Dodatkowo, produkty te wyglądają bardzo estetycznie, dzięki czemu wpasują się do każdego wnętrza, zarówno w domu, jak i w biurze.