Podpowiadamy, jak zadbać o porządek w kablach

Kategoria: Blog

jak dbać o porządek w kablach

Nagromadzające się kable to zmora większości gospodarstw domowych. Plączą się, kurzą, a do tego wyglądają nieestetycznie i tworzą wrażenie bałaganu. Podpowiadamy, jak zadbać o porządek w kablach. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Poplątane kable – problem natury estetycznej, ale nie tylko

Kino domowe, komputer, lampka – to tylko niektóre urządzenia elektryczne, znajdujące się w polskich domach. Pomimo, że są one potrzebne i ułatwiają codzienne życie, to jednak ilość odchodzących od nich przewodów (zwłaszcza w przypadku tego pierwszego) potrafi przyprawić o zawrót głowy. Ponadto, wystające kable nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale są również potencjalnie niebezpieczne – zwłaszcza dla dzieci, które mogą się o nie potknąć i zrobić krzywdę.

Organizacja przede wszystkim!

Robienie porządku w kablach nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się początkowo wydawać. Całe przedsięwzięcie warto rozpocząć od ustalenia, które przewody są nam potrzebne przez cały czas, a których używamy wyłącznie sporadycznie. Zbędne przewody można schować do szuflady lub pudełka i wyjąć wtedy, kiedy będzie wymagała tego sytuacja. Jeżeli zbierzemy  większą ilość, to warto owinąć ją w specjalny rzep do kabli. Cały etap porządkowania kabli można ująć w dwóch prostych punktach:

  • Jeżeli masz taką możliwość, to podwieszaj kable – jak już wcześniej wspomniano, nagromadzające się na podłodze kable, są nie tylko problemem natury estetycznej, dlatego zawsze, jeżeli pozwala na to sytuacja, należy je podwieszać.
  • Łącz ze sobą kable, które leżą obok siebie – łączenie kabli pozwala uniknąć ich poplątania.

Maskownice do kabli

Co zrobić w przypadku, kiedy nie możemy schować przewodów bo używamy ich do zasilania urządzenia elektrycznego? W takich przypadkach z pomocą przychodzą maskownice do kabli (nazywane również listwami maskującymi). Te niepozorne konstrukcje doskonale ukryją przewody i sprawią, że domowa przestrzeń będzie wyglądała czysto oraz schludnie. Do największych zalet  maskownic zaliczyć należy ich cenę oraz prosty montaż.