Opaski rzepowe na kable. Idealny gadżet dla artystów

Opaski rzepowe na kable są popularnym rozwiązaniem dla utrzymania porządku we wszystkich przewodach oraz ich wiązkach. Szczególnie przydadzą się gitarzystom i innym muzykom, których zmorą są zawsze poplątane kable. Dzięki opaskom na rzepy mogą stworzyć idealny pedalboard, w którym wszystkie elementy będą odpowiednio wyróżnione, a nawet opisane. Opaski rzepowe są w stosunkowo niskiej cenie i można ich używać wielokrotnie.

Kategoria: Blog

opaski rzepowe

Główne zalety

Opaski rzepowe na kable zdecydowanie ułatwiają proces porządkowania i spinania przewodów. Służą jako zabezpieczenie dla pojedynczych elementów, ale również opinają powstałą wiązkę. Są bezpieczne w użytkowaniu, gdyż pozostają na kablu i nie zsuwają się. Dodatkowo wnętrze opaski ma miękką wyściółkę i nie niszczy przewodów. Specjalna konstrukcja rzepowa ułatwia identyfikację poszczególnych elementów, co doskonale sprawdzi się, np. na scenie. Kable, pozostawione bez opieki, mogą łatwo zgubić się w tłumie identycznych kabli. Opaski rzepowe przechowują przewody w odpowiedni sposób, przedłużając tym samym ich żywotność. Oprócz praktycznych funkcji mają też walory estetyczne. Stworzenie tęczowego pedalboardu będzie bardzo proste, a tylko jej właściciel będzie znał zastosowanie poszczególnych kolorów.

Typy opasek

Na rynku występuje wiele rodzajów opasek rzepowych na kable. Opaski z klamrami, haczykami, czy zakończone metalowymi sprzączkami zapewniają komfort i wygodę użytkowania. Paski mogą być tekstylne lub wykonane z tworzywa sztucznego jak np. poliamidu czy polipropylenu. Dodatkowym atutem jest różnorodność rozmiarów i kolorów, oferowanych na rynku. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i zastosowania. To niezwykle praktycznie rozwiązanie zagwarantuje ład i porządek wszędzie, gdzie będziemy chcieli uporać się z poplątanymi kablami. Dzięki temu będzie można lepiej skupić się na pracy, a podczas koncertu na graniu. Opaski przydają się także w domu, do zrobienia porządku z kablami dochodzącymi do komputera lub telewizora.