Do czego służą najazdy kablowe?

Są takie sytuację, kiedy potrzebujemy naprawdę solidnej ochrony na różnego typu przewody elektryczne. Oploty do kabli to w wielu przypadkach może być za mało. Sposobem na trudne wyzwania są najazdy kablowe.

Kategoria: Blog

Jeśli potrzebujemy ochrony kabli w miejscach narażonych na różnorodne uszkodzenia, w tym trudne warunki pogodowe oraz przechodzący ludzie czy przejeżdżające samochody, powinniśmy zaopatrzyć się w najazdy kablowe, zwane inaczej progami. Produkty te są wykonane z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości, posiadają specjalne wzmocnienia i łączniki, dzięki którym możemy zabezpieczać kable nawet na bardzo dużym obszarze. Najazdy kablowe są stabilne, a w przypadkach intensywnej eksploatacji możliwe jest również dodatkowe mocowanie do podłoża. Użycie takiego rodzaju ochrony daje pewność w wymagających warunkach.

Zastosowanie progów kablowych

Najazdy kablowe często używane są m.in. podczas imprez masowych, kiedy trzeba na dużym terenie przeprowadzić kable ze sceny do konsoli lub przy oświetleniu danego obszaru. Ich dodatkowym atutem w tym wypadku jest estetyczny wygląd, dzięki czemu wizerunek całej imprezy jest bardziej profesjonalny. Do tego otwierane pokrywy umożliwiają wygodny dostęp w razie ewentualnych napraw.

Progi stosuje się również w celu przeprowadzenia przewodów przez ulice, a także w halach przemysłowych. Są odporne na działanie benzyny, olejów i innych substancji. Z powodzeniem sprawdzą się również w różnego rodzaju warsztatach, biurach, a także prywatnych mieszkaniach.