Czym są najazdy kablowe?

Kategoria: Blog

kable

Tak naprawdę najazdy kablowe widział w życiu chyba każdy z nas, lecz nie zdaje sobie z tego sprawy. Czym są najazdy kablowe?  To bardzo wytrzymałe osłony na kable, przypominające progi zwalniające. Kable ukrywa się w nich, aby ochronić je przed uszkodzeniami. Mają wiele zastosowań i są bardzo łatwe w użytkowaniu.

Montaż

W razie potrzeby kable po prostu umieszcza się w najeździe. Wiele najazdów ma możliwość łączenia się ze sobą, można więc dzięki nim stworzyć długi, solidnie zabudowany „tunel”, w którym ukryte są kable. Najazdy są bardzo wytrzymałe. Są na tyle mocne, że mogą po nich przejeżdżać dowolne pojazdy. Kształt najazdu przypomina niewielką górkę. Jest zaplanowany w ten sposób właśnie po to, by wygodnie można było po nim przejechać rowerem lub przeprowadzić wózek dziecięcy. Najazdy mogą mieć różne wielkości i być dedykowane do różnych ilości kabli. Mają też swoje delikatniejsze wersje. Prostsze modele najazdów wiele osób zna z biur, gdzie po prostu nazywa się je „osłoną” lub „listwą” na kable. Rolą każdego najazdu jest usprawnienie ciągu komunikacyjnego, który przecina wiązkę kabli. Kable zabezpiecza się po to, by nie zostały zadeptane lub zajeżdżone, a przez to zniszczone, a także by osoby przechodzące nad nimi nie zaplątywały i nie potykały się o nie.

Gdzie używa się najazdów?

Najazdy maja bardzo wiele zastosowań. Bardzo często używa się ich podczas różnorakich remontów i napraw na ulicach miast. Wiązki kabli często zabezpiecza się najazdami w różnego rodzaju halach fabrycznych i magazynach. Bardzo często duże i mocne najazdy możemy znaleźć na imprezach masowych, na przykład na koncertach. Mniejsze najazdy często widujemy w biurach i urzędach. Czasami można znaleźć je w obiektach użytkowych, takich jak kluby fitness, przedszkola czy duże sklepy. Wiele osób używa małych najazdów w swoich własnych domach, zanim zdecydują się na remont i wkucie nowych kabli w ściany. Najazdy są używane również na prywatnych działkach, gdy sezonowo właściciele chcą doprowadzić np. światło do grilla.