Chaos w garażu? Użyj taśm rzepowych!

Kategoria: Blog

garaz

Osoby, które mają własny garaż, wiedzą, że  po kilku latach użytkowania zaczyna on żyć własnym życiem. Przedłużacze i przewody zaczynają się ze sobą plątać, węże ogrodowe rozwijają się i zajmują coraz więcej miejsca, a akcesoria do prac ogrodowych jakimś sposobem opuszczają przydzielone im miejsca. Czy istnieje jakaś metoda, dzięki której można zapanować nad garażowym chaosem? Owszem. Wystarczy zakup dobrej jakości taśm rzepowych!

Do wyboru do koloru

Taśmy rzepowe są chętnie używane przez pracowników działów IT i administracji w dużych firmach. Dzięki nim mogą on zaprowadzić porządek w kablach w serwerowniach lub przy biurkach pracowników. Ponieważ taśmy dostępne są w różnych kolorach, łatwiej też oddzielić od siebie poszczególne rodzaje kabli. Taśmy sprawdzają się też w domach prywatnych. Pozwalają na estetyczne ukrycie i uporządkowanie kabli w okolicy telewizora czy biurka. Jak się okazuje, są też niezastąpione, jeśli chodzi o uzyskanie ładu przydomowym garażu.

Bez taśmy ani rusz!

Taśma rzepowa jest pomocna w zrobieniu porządku z przedłużaczami i elektronarzędziami. Przewód od danego narzędzia wystarczy zwinąć i zabezpieczyć taśmą – nie będzie on plątał się z innymi kablami podczas zabierania i odkładania urządzenia z półki. Jest to wygodne i tanie rozwiązanie – taśmy nie dość, że kosztują kilka złotych, mogą być używane wielokrotnie. Taśmą rzepową warto też mocować do siebie narzędzia, których nie używamy o danej porze roku – w lecie owinąć nią trzony szufli i szpadli do odśnieżania, a zimą – grabi, łopat i innych narzędzi, których używamy do pielęgnacji ogrodu. Taśma rzepowa pozwoli nam też utrzymać w komplecie przechowywane w garażu narty, kijki, elementy rusztowania, wędki, czy wiosła. Przede wszystkim pomaga jednak utrzymać w ryzach nieużywany zimą wąż ogrodowy, który po sklejeniu taśmą, można po prostu oprzeć o ścianę lub powiesić na uchwycie. Taśma rzepowa znajduje w garażu jeszcze wiele innych zastosowań. Osoby, które zaczęły z niej korzystać, często podkreślają, że nie wyobrażają sobie już utrzymania ładu w garażu bez jej pomocy.