Bez supłów w garażu: opaski rzepowe

Kategoria: Blog

garaz

Opaski rzepowe mają wiele zastosowań. Większość osób używa ich do organizacji kabli w domu. Spinają nimi ogromne ilości przewodów znajdujących się w okolicy biurka lub telewizora. Jednak opaski rzepowe są też chętnie kupowany przez osoby, które posiadają swój własny garaż. Pomagają utrzymać w nim ład i porządek.

Kable i kabelki

Chyba większość mężczyzn traktuje garaż jako swój magazynek majsterkowicza. Panowie trzymają w nich wszelkie narzędzia elektryczne niezbędne do przeprowadzania drobnych i większych napraw i remontów. Początkowo sprzęt odkładany jest na różnego rodzaju półki i półeczki, jednak z czasem okazuje się, że niektóre przedmioty ciężko jest odkładać ze względu na wystające z nich przewody. Panowie zazwyczaj odkładają jedno elektronarzędzie na drugie i potem okazuje się, że aby wyjąć jedno z nich, musza najpierw rozplątać cały supeł przewodów. Dlatego właśnie w garażu niezbędne są opaski rzepowe. Dzięki nim kabel zasilający od danego narzędzia można elegancko zwinąć i spiąć, by się nie rozwijał. Niektórzy majsterkowicze dopinają kabel do konkretnego narzędzia, by sięgając po nie na półkę, od razu do ręki brać komplet. Sprytni mężczyźni w ten sam sposób organizują inne kable w garażu. Dzięki rzetelnemu spięciu opaską każdego przedłużacza czy lampek choinkowych unikają problemu mozolnego rozplątywania ich, gdy będą potrzebne.

Sprzęt ogrodowy

W garażach zazwyczaj „pomieszkuje” też sprzęt ogrodowy. W tym wypadku to nie tylko narzędzia zasilane prądem. Często gdzieś trzeba odłożyć nieużywany w zimie szlauch lub zestaw grabi. Narzędzia odłożone na kupę będą ciężkie do odnalezienia i wyciagnięcia z niej, gdy nadejdzie wiosna. Dlatego też po sezonie warto posegregować je i pospinać opaskami w poszczególne paczki. Szlauch zaciśnięty opaskami nie będzie się rozwijał i można go powiesić na ścianie lub położyć na półce, a grabie spięte w jeden pęk nie będą przewracały się jak domino w razie gdy przechodząc zahaczymy o jedne z nich. Opaskami rzepowymi można też zorganizować w garażu przechowywany tam sprzęt sportowy (np. narty, kijki, czy rakiety do badmintona).